czwartek, 29 października 2015

"Ciemność płonie" Jakub Ćwiek

"Ciemność płonie" Jakub Ćwiek

 

Mijając bezdomnych ludzi najczęściej:
A) odwracasz wzrok,
B) łapiesz się za portfel i przygotowujesz do powiedzenia "nie mam drobnych",
C) zastanawiasz się czy są oni więźniami Ciemności?

Jeśli wybrałeś odpowiedź C, z pewnością czytałeś już powieść Jakuba Ćwieka albo zrobisz to po lekturze tego tekstu.

niedziela, 25 października 2015

"Plaga samobójców" Suzanne Young

"Plaga samobójców" Suzanne Young 

 Życie wydaje ci się ciężkie, a problemy dnia codziennego są tak przytłaczające, że chce ci się płakać? Zdarza ci się czuć samotną i niezrozumianą? Mam dla ciebie dwie wiadomości, dobrą i złą. Zacznijmy od tej drugiej. Lepiej zatrzymaj swoje uczucia dla siebie, bo możesz zostać odebrany rodzicom i trafić do placówki Programu. Hej, jest jeszcze ta bardziej pozytywna informacja! Nie martw się, tak samo źle czuje się większość uczniów twojej szkoły, ba, nawet mieszkańców twojego kraju. Tak naprawdę powinieneś czuć się dumny, że jeszcze żyjesz, bo w dzisiejszym świecie to nie lada osiągnięcie...

środa, 21 października 2015

Jak zostać tłumaczem i nauczyć się odmawiać?


Jak zostać tłumaczem i nauczyć się odmawiać?


Polecam zajrzeć do postu: Jak czytać po angielsku,
opisałam tam dokładniej magazyny, to gdzie i w jakiej cenie można je dostać. English Matters nr 54
Najnowszy numer wrzesień/październik 2015


Artykuły, które przykuły moją uwagę to:

piątek, 16 października 2015

Jesienny stosik wyprzedażowy

Jesienny stosik wyprzedażowy


Obok wielkiej wyprzedaży na merlinie nie dało się przejść obojętnie, a przynajmniej ja nie potrafiłam. Dziękuję czytelnikowi, który podrzucił informację o promocji, dzięki tobie w moim domu pojawiło się ponad 20 nowych książek :D Gdzie ja je położę?!

stosik blog książkowy

poniedziałek, 12 października 2015

"Szczurynki" Olga Gromyko


"Szczurynki" Olga Gromyko


Każdy choć raz w życiu - najczęściej we wczesnym lub późniejszym dzieciństwie - chciał mieć zwierzątko. Pieska można wyprowadzać na spacery i uczyć aportować, a kota przytulać i zasypiać słuchając jego miarowego mruczenia. Lista zwierzątek z dziecięcych marzeń zdaje się nie mieć końca, a wśród setek czarujących osobników trudno wybrać właściwego towarzysza. Często z pomocą - i wyraźnym naciskiem rodziców - decydujemy się na stworzenie jak najmniej wymagające, ale za to dające maksimum radości. Dodatkowym plusem jest "instagramowy" wygląd i chęć na pozowanie do zdjęć.

Bycie pisarzem wymaga jednak pewnych poświęceń i zamiast typowych zwierzątek z listy życzeń, którą rozpoczyna wcześniej wspominany pies - najlepiej malutki i słodki - a zamyka królik, trzeba powiększyć swoją rodzinę w nieco niekonwencjonalny sposób. Olga przyszła do domu z czymś podobnym do chomika, ale... Zaraz, to ma podejrzanie białą sierść i ogon! 

piątek, 9 października 2015

"Tuwim na każdą okazję" - prezent dla każdego

"Tuwim na każdą okazję"
- prezent dla każdego

 


Tuwima nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, to poeta znany i lubiany, zajmuje znaczące miejsce w polskiej kulturze. Każdy jako dziecko miał przynajmniej jedną książkę z jego wierszami, pojawiał się też w większości zbiorowych tomików dla dzieci. Kolejne spotkania z tym pisarzem miały miejsce w szkole, gdzie uczono się na pamięć "Lokomotywy" albo ćwiczono na niej dykcję i głośne czytanie.

wtorek, 6 października 2015

*PRZEDPREMIEROWO* "Dziewczyna z pociągu" Paula Hawkins

*PRZEDPREMIEROWO*

"Dziewczyna z pociągu"  Paula Hawkins

 
dziewczyna z pociągu okładka blog


Megan była typową do bólu lokatorką domu na przedmieściach, niedaleko stacji kolejowej. Każdego dnia przesiadywała na tarasie, wraz z mężem, z którym tworzyli wzorową rodzinę. Tak przynajmniej wydawało się Rachel, pasażerce pociągu 8.04, jadącego z Ashbury do Londynu. Pewnego dnia wykuty w pamięci kobiety obraz zmienia się, a Jess - jak nazwała mieszkankę na potrzeby swoich obserwacji, znajduje się w niedwuznacznej sytuacji z innym niż zawsze mężczyzną. Odkrycie, że (nie)znajoma ma romans, burzy spokój Rachel, która nie może uwierzyć, że idylla, którą codziennie oglądała z okna pociągu, się skończyła.

sobota, 3 października 2015

Filmowo: Dlaczego warto zobaczyć "Everest"?

Filmowo: Dlaczego warto zobaczyć "Everest"?

 


Dla widoków i muzyki - piękne zdjęcia to jedna z największych zalet tego filmu. Warto wybrać się do kina, by w pełni docenić niesamowitą ilość pracy włożoną w osiągniecie takiego efektu. Parzenie na ośnieżone szczyty i dopracowane w najmniejszym szczególe ujęcia było bardzo satysfakcjonujące. Ogromny ekran i odpowiednio nagrane sceny, pozwalają poczuć się  jak uczestnik wyprawy, niemal jej doświadczać.  Dodatkowo, napięcie jakie stworzono dzięki idealnie dobranym kompozycjom, przerywanym momentami głuchej ciszy, było niesamowite. Idealnie oddawało kontrast pomiędzy dwoma miejscami - górą i całą resztą świata. Absolutna cisza na sali była świetnym dowodem uznania dla filmu.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...