sobota, 27 czerwca 2015

"Toxic" Rachel Van Dyken

"Toxic" Rachel Van Dyken


"Wszyscy noszą maski. W różnych kształtach i rozmiarach.
Jedyny problem z nakładaniem masek polega na tym, że tak dobrze się w nich czujemy."

Zapomnijcie o idealnym pod każdym względem Wesie, bo nadchodzi Gabe - jego zupełne przeciwieństwo. Chłopak bynajmniej nie pozbawiony wad, ale plasuje się wyżej na liście moich książkowych ulubieńców niż zupełnie perfekcyjni i mało wiarygodni bohaterowie. Wes i Gabe mają niewiele wspólnych cech, zabójczy wygląd jest oczywiście jedną z tych nielicznych, ale na tym właściwie kończą się podobieństwa. Ten drugi nie jest przykładowo właścicielem osławionego ośmiopaka - na szczęście!

Gabe to ktoś w rodzaju klasowego klauna. Z pozoru bardzo szczęśliwy, ciągle żartuje, a uśmiech nie schodzi mu z twarzy, prawda? Jednak nie wszystko jest takie, jakim się wydaje na pierwszy rzut oka. Wes był dobry, zabawny i uroczy, ale to dopiero Gabe podbił moje serce. Jeśli lubicie silnych, dobrze zarysowanych bohaterów, którzy nie zawsze potrafią poradzić sobie ze swoim życiem i zamiast tego obracają wszystko w żart, nie pokazując innym swojej prawdziwej twarzy - poznajcie Gabe'a.

piątek, 19 czerwca 2015

Książka+: "Sztukoterapia, Art Deco"

Książka+: "Sztukoterapia, Art Deco"

100 antystresowych kolorowanek

Książka+ to seria gdzie przedstawiam książki, które są czymś więcej. Czasem mają dodatki poza kartami powieści (Endgame) albo pozwalają na kreatywne działanie (Zniszcz ten dziennik), niekiedy to bardziej projekty zamknięte pomiędzy dwoma okładkami (Q&A a day).

 

Jako dziecko z pewnością lubiłeś kolorowanki. Wypełniałeś obrazki z ulubionych bajek, a rodzice i nauczyciele pouczali, byś nie wychodził za linię i używał "odpowiednich" kolorów. Teraz nie musisz słuchać niczyich wskazówek, wręcz przeciwnie, liczy się oryginalność. 

 

 

niedziela, 7 czerwca 2015

"Zakon Mimów" Samantha Shannon


"Zakon Mimów" Samantha Shannon


Wszyscy są wrogami, każdy coś ukrywa, a zaufanie jest rzadsze niż jasnowidze siódmej kategorii. Witaj w 2059 roku, gdzie na ulicach Londynu spotkasz Obszarpańców, Nocnych Wędrowców, Mary i Kruki. Za garść monet Chałutrnicy przepowiedzą ci przyszłość, chociaż raczej nie chcesz jej znać. Dla mieszkańców z pewnością nie przedstawia się w różowych barwach. Szczególnie dla tych z nadprzyrodzonymi zdolnościami.

"Zakon Mimów" to genialna kontynuacja wybitnego "Czasu żniw" i wcale nie nadużywam tutaj superlatyw. Książek Samanthy Shannon po prostu nie da się opisać w inny sposób. Autorka ma w głowie dokładną wizję epickiej powieści i konsekwentnie realizuje ją w obu tomach. Podczas lektury pierwszej części obawiałam się, że zdradzając czytelnikowi tak wiele, pisarka wyczerpie pomysły już przy drugim tomie, ale mogę odetchnąć z ulgą. Lektura "Zakonu Mimów" utwierdziła mnie w przekonaniu, że Shannon wie co robi, a siedem grubych tomiszczy to dla niej żaden problem. Siedemnaście mogłoby sprawić jej trudność, ale prawdopodobnie do ostatniej kartki byłabym tak pochłonięta wykreowanym przez autorkę światem, że zastanawiałabym się dlaczego nie ma w planach kolejnych kilkunastu powieści o dzielnej Paige i jej bitwie z Szeolem.

czwartek, 4 czerwca 2015

Podsumowanie maja + garść zapowiedzi

Podsumowanie maja + garść zapowiedzi

 

Nieco gorzej niż w poprzednim miesiącu, ale było to nieuniknione ;)

 

 Tym zaczytywałam się w maju:

 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...