sobota, 25 kwietnia 2015

Stosik Warszawa+

Stosik Warszawa+

 


Dzisiejszy stosik składa się z dwóch części - zakupów w Warszawie oraz wygranych i egzemplarzy recenzenckich :) 

W Warszawie byłam przy okazji ogólnopolskiego Turnieju Psychologicznego, którego zostałam finalistką, więc w nagrodę kupiłam sobie kilka książek :D Większość czasu spędziłam na zwiedzaniu, ale udało mi się skoczyć do 2 Dedalusów, których w Gdańsku niestety nie ma, a ceny są świetne!

niedziela, 19 kwietnia 2015

"DUFF" Kody Keplinger


"DUFF" Kody KeplingerCzy wiesz jak wpływają na ludzi naklejone na nich etykiety? Jeśli inni uznają cie za pomocnego jest większe prawdopodobieństwo, że jeszcze tego samego dnia pomożesz sąsiadce zanieść zakupy.
Niestety, działa to też w drugą stronę. Kujon, pustak, grubas, pięknisia. Te określenia słyszał na żywo chyba każdy, niezależnie od wieku. Lubimy szufladkować ludzi, podporządkowując ich ustalonym już wcześniej kategoriom, sami też czujemy się lepiej mając grupę, do której należymy, choć nie zawsze dana etykietka jest powodem do chwały. A jeszcze częściej jest po prostu nieprawdziwa.

Liceum to trudny okres, można je wręcz nazwać szkołą przetrwania, bo niektórzy zrobią naprawdę wiele dla wspięcia się po kolejnych szczeblach drabiny społecznej, nawet jeśli ten awans jest obkupiony spychaniem z niej innych, stojących nam na drodze. Czasem życie społeczne danej osoby zostaje przekreślone jedną głupią decyzją i bum! Etykietka gotowa do nalepienia, a Kate, Brian czy Tom nie mają co liczyć na bycie w licealnej elicie czy popularność, chyba, że pojawi się ktoś, kto sprawi, że ich imiona szybko pójdą w zapomnienie. Ofiarą jednej z takich łatek jest Bianca, która dowiaduje się od kolegi ze szkoły, że w swojej grupie przyjaciółek jest DUFFem - tą brzydką i grubą, niekoniecznie dosłownie. To często najmniej atrakcyjna, najcichsza dziewczyna w grupie, która sprawia, że nieco ładniejsze koleżanki błyszczą na jej tle. Niestety, czasem im mniej wiesz tym lepiej śpisz, tak też było w przypadku głównej bohaterki, która ogłupiała i starała się pozbyć tej etykietki, obrażając się na cały świat.

niedziela, 12 kwietnia 2015

"Akademia Dobra i Zła" Soman Chainani

"Akademia Dobra i Zła" Soman Chainani

W baśniach wszystko jest łatwe - piękni i dobrzy ludzie zostają nagrodzeni, a zło ukarane, prawda?

Nie w Akademii Dobra i Zła, która obdziera z dziecięcych złudzeń o prostocie biało-czarnego świata, pokazując ten złożony z wielu odcieni szarości. Przekonaj się czy potrafisz odróżnić dobro od zła, przecież to bajecznie proste...

Jako dziecko z pewnością słuchałeś opowieści rodziców, zapoznających cię z bajkowym światem, do którego potem sam z chęcią wracałeś. Dowiedziałeś się, że dobro zawsze zwycięża ze złem, a potęga miłości jest niepokonana. Wiesz dlaczego? Bohaterowie bajek muszą przejść naprawdę sporo, żeby dostać w nich główne role i pojawić się na kartach twojej ulubionej książki z dzieciństwa. Jeśli dobrze radzą sobie w szkole, a właściwie w Akademii, mogą liczyć na "długo i zawsze szczęśliwie" w przypadku zawszan albo wręcz przeciwnie u nigdziarzy.

środa, 8 kwietnia 2015

*PREMIEROWO* "Starter" Lissa Price

*PREMIEROWO* "Starter" Lissa Price


Witaj w świecie, gdzie za pieniądze możesz kupić wszystko, nawet drugą młodość.

Ludzie powinni przestać obawiać się istot z kosmosu, które przyjdą na ziemię i spróbują przejąć władzę. Ludzie powinni zauważyć, że prawdziwy wróg już dawno zamieszkuje tę ziemię. Od kilkudziesięciu tysięcy lat.

Witaj w świecie, gdzie człowiek człowiekowi wilkiem, a raczej... reneterem.

Budzisz się w swoim ciele. Nie do końca swoim, bo jest ono wynajmowane bardzo znudzonym i obrzydliwie bogatym starcom, którzy na tydzień, miesiąc wcielają się w rolę pięknego nastolatka i przeżywają drugą młodość. Zasypiasz, żeby zarobić na przetrwanie twojej rodziny, dostarczając rozrywki wiekowym Enderom. Oprócz ciebie, tylko oni zostali już na tym świecie. Starterzy i Enderzy - najmłodsi i najstarsi, pozostałości z populacji, której nie udało się przetrwać wojny bakteriologicznej. Jedynie najsłabszym zapewniono szczepionkę i jak na ironię tylko im udało się przetrwać.

Callie wraz z młodszym bratem Tylerem wylądowali na ulicy, po tym jak ich rodzicie zginęli w wyniku wojny. Jedynym domem jaki mają jest teraz ulica i oni sami. Rodzina staje się priorytetem wyższym niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego dziewczyna jest w stanie poświęcić więcej niż kiedykolwiek wcześniej, żeby zapewnić bezpieczeństwo najbliższym. Nawet jeśli oznacza to sprzedanie własnego ciała, a właściwie jego wynajem. 

poniedziałek, 6 kwietnia 2015

5 mitów dotyczących kłamców

5 mitów dotyczących kłamców

 


Nerwowe odwracanie wzroku, cichy głos, uśmieszek na twarzy - wydaje nam się, że dość dobrze rozpoznajemy kłamstwo, szczególnie wśród osób z najbliższego kręgu. Często jednak popełniamy wiele błędów przy ocenie prawdomówności innych - mogą wynikać z nieznajomości mowy ciała, źle zadawanych pytań, a przede wszystkim z tego, że chcemy wierzyć bliskim, nie doszukujemy się więc w ich postawie nawet najbardziej oczywistych oznak oszustwa.

Najważniejszym krokiem w procesie wykrywania kłamstwa są zadawane przez nas pytania. Jeśli będą one zbyt złożone czy mało precyzyjne, bardzo ciężko będzie nam ocenić zachowanie rozmówcy. To jedna z najważniejszych lekcji, jaką wyniesiesz z lektury "Anatomii Kłamstwa". Zadawania poprawnych pytań można się nauczyć, liczne przykłady, dokładnie zanalizowane w książce, pomogą ci udoskonalić tę umiejętność. Autorzy zadbali też listy pytań, które warto zadać podczas zatrudniania opiekunki, kwestionowania wierności partnera i nie tylko.
 
Oto 5 zachowań powszechnie, ale niekoniecznie słusznie, uważanych za kłamliwe:

czwartek, 2 kwietnia 2015

Podsumowanie marca

Podsumowanie marca

 

W tym miesiącu poszło mi lepiej niż ostatnio, dużo lepiej. Chodzi mi przede wszystkim o jakość lektur, ale nie da się ukryć - ilość też jest dużo większa niż w lutym - 14 tomiszczy :) Nie przedłużając, oto czym zaczytywałam się w marcu!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...