sobota, 28 marca 2015

3w1: OS3, Testy, Cztery sekundy do stracenia+ Zapowiedzi

3w1: OS3, Testy, Cztery sekundy do stracenia+ Zapowiedzi
3w1 to nowa wersja recenzji, które co jakiś czas będą pojawiać się na moim blogu. Zdarza się, że chcę polecić lub odradzić jakąś książkę, ale chciałabym to zrobić krótko, bo nie warto rozpisywać się o wszystkim znanej fabule czy bohaterach. Będą to po prostu luźne przemyślenia, zebrane w bardziej zorganizowanej formie. W jednym poście będę umieszczać trzy krótkie opinie, gdzie w jak najmniejszej ilości słów postaram się przekazać jak najwięcej treści.

poniedziałek, 23 marca 2015

"Łupieżcy Niebios" Brandon Mull


"Łupieżcy Niebios" Brandon MullJako dziecko rzadko czytałam powieści typowo fantastyczne. Owszem, poznałam cudowny świat "Opowieści z Narnii" czy klasyczne baśnie, ale to wszystko. Tak, nawet Harrego Pottera nadrabiam dopiero teraz. Ze smutkiem muszę przyznać, że wiele mnie ominęło, bo nawet jeśli teraz zapoznaję się z dziecięcymi klasykami, nie mają one już w sobie takiej magii. Mimo wszystko, dobra opowieść, jak wyżej wymieniony Potter, potrafi obronić się niezależnie od wieku odbiorcy, wystarczy tylko wyobraźnia. Z tego powodu zapoznałam się z "Łupieżcami Niebios" Brandona Mulla.

Jedną z wielu zalet książek dla dzieci jest to, że przenoszą czytelnika w zapomniane już nieco czasy beztroskiego dzieciństwa, kiedy największym problemem był wybór kolejnej zabawy i towarzysza. Przygody, które codziennie przeżywałeś były dużo większe niż te, o których kilka lat później czytałeś w książkach czy widziałeś w bajkach. Jednak "Łupieżcy niebios" zadowolą nawet największych marzycieli, którzy z głową w chmurach przeżywają niestworzone przygody. 

sobota, 21 marca 2015

Stosik konkursowo-promocyjny

Stosik konkursowo-promocyjny

 


Pora na to co mole książkowe lubią najbardziej czyli... stosik, dość pokaźny. Po zrobieniu zdjęć przyjechało kilka paczek i dowiedziałam się o wygranych w paru konkursach, ale cóż - na to jeszcze przyjdzie czas! :)

Dzisiejszy stos składa się w dużej mierze z jednej wygranej - w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego, gdzie udało mi się zająć 1 miejsce. Nagroda idealna - bon do księgarni internetowej Gandalf. (Niestety dość drogi sklep, ale nie narzekam :D)

niedziela, 15 marca 2015

*PRZEDPREMIEROWO* "Przeznaczenie bohaterów" Morgan Rice


*PRZEDPREMIEROWO*
"Przeznaczenie bohaterów" Morgan Rice

 

Kopciuszek w wersji męskiej to całkiem niezły pomysł. Po co komu piękna suknia i szklane pantofle? Dużo lepiej walczy się w wygodnej zbroi i porządnych butach. No i... niektóre księżniczki na to lecą. Dodaj do tego inne znane motywy, wplatając je w ciekawy, nieco inny niż wszystkie świat, a otrzymasz "Przeznaczenie bohaterów".

Thorgrin, główny bohater książki, ma tylko jedno marzenie - dostać się do Królewskiego Legionu, grupy starannie wybranych młodych mężczyzn, którzy są gotowi, by dzielnie walczyć dla swojego króla. Jest tylko jeden problem - ma 14 lat, co stanowi dolną granicę wieku dla potencjalnych żołnierzy, a jego drobna postura i wzrost nie przekonują rekrutera, zabierającego ze sobą jedynie starszych braci Thora. Nie chcąc poddawać się na samym starcie, z drobną pomocą wróżki chrzestnej - to znaczy... druida - wyrusza, by walczyć o to, co dla niego najważniejsze.

środa, 11 marca 2015

Jak zorganizować wyprawę do Londynu?


Jak zorganizować wyprawę do Londynu?

 


Polecam zajrzeć do postu: Jak czytać po angielsku, opisałam tam dokładniej magazyny, to gdzie i w jakiej cenie można je dostać. 

English Matters nr 51
Najnowszy numer marzec/kwiecień 2015

 


This&That: We wstępie poczytasz m.in. o drogich, ale ciekawych gazetach oraz dowiesz się co stoi za sukcesem "Lolity".

sobota, 7 marca 2015

6 lekcji od Celaeny Sardothien ze "Szklanego Tronu""Nazywam się Celaena Sardothien – szepnęła. – Choć moje imię nie ma znaczenia. Możesz mnie nazywać Celaeną, Lillian albo suką, a ja i tak cię pokonam."


 

1. Bądź sobą - jesteśmy zbudowani z drobnych rzeczy - miłości do książek czy czekolady, a każdy z nas jest wyjątkowy i ma w sobie potencjał do robienia niesamowitych rzeczy. Nie oglądaj się na innych, ich opinie czy wątpliwości. To ty będziesz żyć z konsekwencjami swoich wyborów, niezależnie jakie by one nie były. Słuchaj dobrych rad swoich przyjaciół, ale wiedz, że czasem tylko ty wiesz co dla ciebie najlepsze.

poniedziałek, 2 marca 2015

Podsumowanie lutego

Podsumowanie lutego

 

 
Luty powinien obfitować w lektury - ferie, dużo czasu wolnego etc. Jednak po wielu nieobecnościach w szkole, sprawdziany i prace wszelkiego rodzaju, które musiałam nadrabiać oraz te, które nadchodziłly, dały mi w kość. Do tego świętowanie 17 urodzin - jak ten czas leci! Przeczytałam bardzo mało książek, co w porównaniu do poprzedniego miesiąca (17 powieści!) wypada bardzo słabiutkio...

Ale hej, miałam w końcu 3 dni mniej! No i średnia to na razie 10 tytułów miesięcznie! :D
To usprawiedliwienie, nie?

Oto czym zaczytywałam się w tym miesiącu:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...