czwartek, 12 lutego 2015

Stosik (po)świąteczny #13Stosik (po)świąteczny #13

 


Gwiazdka to okazja do zdobycia powieści, na które ma się ochotę od dłuższego czasu, jednocześnie oszczędzając problemów darczyńcy :) Win-win!

niedziela, 8 lutego 2015

"Splątany Warkocz Bereniki" Anna Gruszka


"Splątany Warkocz Bereniki"
Anna Gruszka"W III wieku p.n.e. królowa Berenika obcięła swój warkocz i złożyła go na ołtarzu w podziękowaniu bogom za szczęśliwy powrót z wojny ukochanego męża. Współczesne Bereniki nie obcinają włosów. Współczesne Bereniki plączą swoje włosy i życie, żeby stworzyć siebie na nowo.
Robią sobie tatuaże i rozbierane sesje zdjęciowe. Palą papierosy, piją alkohol i uprawiają seks. Są królowymi imprez i słuchają głośnej muzyki. W chwilach załamania cierpią na bezsenność, mają zaburzenia łaknienia i wysyłają rozpaczliwe maile. Są ambitne, niezależne i nie znają w niczym umiaru. Zdradzają, chociaż bardzo kochają. Współczesne Bereniki robią straszne głupoty, żeby zagłuszyć tęsknotę. Wszystkie czekają na ukochanego."

Starożytne legendy spotykają czasy współczesne. Okazuje się, że niewiele różnimy się od ludzi zamieszkujących Ziemię tysiące lat temu. Brzmi świetnie, prawda? Zaczynanie recenzji od opisu wydawniczego nie jest moją domeną, ale w tym wypadku bardzo przypadł mi do gustu, dużo bardziej niż sama książka... 

środa, 4 lutego 2015

Podsumowanie stycznia - nowi ulubieńcy

Podsumowanie stycznia -

nowi ulubieńcy Styczeń był świetnym, ba, genialnym początkiem roku! Przeczytałam mnóstwo książek z czego większość była naprawdę dobra!  


Tak wygląda całość:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...