piątek, 30 stycznia 2015

Grey czy Sherlock?

Grey czy Sherlock?

 Najnowsze numery magazynu English Matters poruszają wiele popularnych tematów, m.in. przedstawiają bliżej Benedicta Cumberbatcha oraz również filmowo - zdradzają nieco tajemnic z planu Greya. Wolicie logiczne zagadki czy pikantne romanse? A może chcecie dowiedzieć się więcej o królewskiej rodzinie i skutecznych metodach nauki?

 

Polecam zajrzeć do postu: Jak czytać po angielsku, opisałam tam dokładniej magazyny, to gdzie i w jakiej cenie można je dostać.

piątek, 23 stycznia 2015

"Endgame.Wezwanie" James Fray, Nils Johnson-Shelton

"Endgame.Wezwanie"
James Fray, Nils Johnson-Shelton

 
Książka+ to seria gdzie przedstawiam książki, które są czymś więcej. Czasem mają dodatki poza kartami powieści (Endgame) albo pozwalają na kreatywne działanie (Zniszcz ten dziennik), niekiedy to bardziej projekty zamknięte pomiędzy dwoma okładkami (Q&A a day).

Koniec świata. 12 wojowników ze starożytnych krain staje do walki na śmierć i życie, gdzie nagrodą jest przetrwanie jednej cywilizacji. Nastolatkowie od wieków przygotowujący do wzięcia udziału w najważniejszej z rozgrywek dostają szansę na zostanie bohaterami i uratowanie swojego ludu. 

Zaczęło się Endgame.

sobota, 10 stycznia 2015

Dar Julii jest idealny, oto 5 powodów

Dar Julii jest idealny, oto 5 powodów

 


1. Styl Mafi - największy atut tej książki, odróżniający ją od miliona innych podobnych powieści. Prosty, a zarazem niesamowicie poetycki język sprawia, że książkę czyta się szybko, ale nad niektórymi fragmentami zatrzymywałam się na chwilę, wybrzmiewały w mojej głowie tak długo, aż skończyłam napawanie się niespotykanym dla YA genialnym stylem. 

piątek, 2 stycznia 2015

14 najlepszych książek 201414 najlepszych książek 2014


Przedstawiam najlepsze książki, które trafiły do grona moich ulubionych. Podobny post robiłam w zeszłym roku, TOP 13 książek 2013. Tym razem wybierałam spośród 135 pozycji, więc było dość ciężko. Żadna z tych pozycji nie otrzymała ode mnie maksymalnej oceny, może w tym roku uda mi się znaleźć całkowitą perełkę :)

Lekko oszukiwałam i w niektórych przypadkach pod jedną książką kryje się cała seria (Harry Potter - do 4 części, Legenda etc.), wybierałam wtedy moją ulubioną pozycję. Jeśli chodzi o "No i ja", bardziej podobało mi się "Nic nie oprze się nocy", ale aktualnie jest pożyczona, wybrałam więc drugą książkę tej autorki. 


Tak wygląda całość, oprócz "Zaginionej Dziewczyny", którą czytałam jako ebook.
Książki ułożone wysokością.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...