piątek, 9 października 2015

"Tuwim na każdą okazję" - prezent dla każdego

"Tuwim na każdą okazję"
- prezent dla każdego

 


Tuwima nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, to poeta znany i lubiany, zajmuje znaczące miejsce w polskiej kulturze. Każdy jako dziecko miał przynajmniej jedną książkę z jego wierszami, pojawiał się też w większości zbiorowych tomików dla dzieci. Kolejne spotkania z tym pisarzem miały miejsce w szkole, gdzie uczono się na pamięć "Lokomotywy" albo ćwiczono na niej dykcję i głośne czytanie.
 


"Tuwim Cafe na każdą okazję" to świetnie ułożony zbiór 23 krótkich wierszy, jak wskazuje tytuł - na każdą okazję. Ich tematyka jest różna, ale wszystkie kilku-wersowe utwory skłaniają do refleksji, choćby chwilowej.


Wrażliwość na piękno to cecha wrodzona, ale nic nie stoi na przeszkodzie ćwiczenia jej. Obcowanie ze sztuką to najprostsza droga do nauczenia się jak ją doceniać. Ta krótka książeczka jest idealna do położenia na stoliku jako np. element wystroju. Przy porannej kawie można otworzyć ją na dowolnej stronie i przeczytać jeden lub dwa wiersze, które są błyskawicznym sposobem na poprawę nastroju i dobre rozpoczęcie dnia. 


"Tuwim Cafe na każdą okazję" to idealny pomysł na prezent lub jako dodatek do gwiazdkowych podarków. Przygotowane do wyrwania pojedyncze karty  z pewnością wywołają uśmiech na twarzy obdarowanego i dodadzą oryginalności każdemu prezentowi, który będzie ucztą nie tylko dla ciała, ale i ducha. 

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Egmont

5 komentarzy:

 1. Chętnie zobaczyłabym w swoim mikołajkowym prezencie tę książkę, ale najpewniej to ja kogoś nią obdaruję. Od dziecka uwielbiam Tuwima, często do dzisiaj wracam do jego twórczości i bardzo ją sobie cenię.

  www.maialis.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Och, wiadomo, że Tuwima zna praktycznie każdy, stąd ten zbiór wierszy na pewno byłby świetną "lekturą". :)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. genialne, akurat szukam prezentu na 4 urodziny kuzyna i właśnie znalazłam, bardzo dziękuję <3
  serdecznie pozdrawiam ♥


  OdpowiedzUsuń
 4. Dobre na prezent, będę miała na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie kochane! :D
  Pozdrawiam serdecznie! ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...