piątek, 30 stycznia 2015

Grey czy Sherlock?

Grey czy Sherlock?

 Najnowsze numery magazynu English Matters poruszają wiele popularnych tematów, m.in. przedstawiają bliżej Benedicta Cumberbatcha oraz również filmowo - zdradzają nieco tajemnic z planu Greya. Wolicie logiczne zagadki czy pikantne romanse? A może chcecie dowiedzieć się więcej o królewskiej rodzinie i skutecznych metodach nauki?

 

Polecam zajrzeć do postu: Jak czytać po angielsku, opisałam tam dokładniej magazyny, to gdzie i w jakiej cenie można je dostać.

English Matters nr 49
Najnowszy numer listopad/grudzień 2014

 

This & That
We wstępie dowiesz się co czeka cię w przyszłym roku z nieco parodiowego horoskopu oraz złamiesz kod Enigmy. No dobra. Możesz najwyżej o tym poczytać.

Artykuły, które przykuły moją uwagę to:

People and lifestyle:  
Elementary, My Dear Watson! - dużo ciekawostek dla fanów serialu oraz tych, którzy jeszcze nie mogą przekonać się do Sherlocka

Destination: America - wywiad z Markiem Wałkulskim, autorem książki "Ameryka po kaWałku", w której opowiada o ciekawostkach z Ameryki oraz zaletach życia za oceanem

Culture:
Vlogging It Out - vlogerzy, pełniący role nauczycieli angielskiego, których można słuchać i oglądać, a przy okazji podnosić swój poziom języka

Language:
  To Coin a Phrase - ciekawe słowa oraz ich nietypowe pochodzenia, Shakespeare, Dickens, Tolkien i wielu innych pisarzy, którzy pozostawili po sobie nowe wyrażenia

Poczytasz też o: systemie emerytalnym w UK, dronach - bezzałogowych statkach powietrznych, poznasz kulturę Pekinu, dowiesz się o czym warto pamiętać rozmawiając po angielsku przez telefon oraz nabierzesz motywacji do ćwiczeń!

Ocena: 8/10!

English Matters nr 50
Najnowszy numer styczeń/luty 2015


This & That
We wstępie znajdziesz małe podsumowanie 50 numerów English Matters i dostaniesz możliwość wzięcia udziału w ciekawym konkursie.

Artykuły, które przykuły moją uwagę to:

People and lifestyle:  
 Budding Royals - interesujące fakty o dziedziczeniu w królewskiej rodzinie oraz krótka historia jej słynnych członkówMaking Learning Easier - kilka przydatnych sposób na naukę języka i nie tylko!
Culture:

Grey Uncovered - co stoi za sukcesem "50 twarzy Greya"? Od fanfiction do wielkich ekranów
Language:

What’s in a Name? - historie frazeologizmów czerpiących m.in. z Biblii i mitologii

Travel:

Dizzying Amsterdam - baza ciekawostek o mieście, które zainteresowało mnie dzięki temu filmowi 

Poczytasz też o: Departamencie Stanu US, dostaniesz plakat z "phrasal verbs", dowiesz się, który uniwersytet wybrać, zrozumiesz tekst piosenki "American Pie", nauczysz się dialogów pomocnych przy zimowych szaleństwach w górskich kurortach i dowiesz się paru rzeczy o rocznicach.

Ocena: 7/10  

Który z numerów jest bardziej przekonujący? :)


Za magazyny dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

4 komentarze:

 1. Benedict Cumberbatch i nic mi więcej nie potrzeba *.*
  Zapraszam do siebie,
  http://worldofbookss.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten pierwszy chyba ciekawszy, poszukam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Haha, nie sądziłam, że zobaczę tych dwóch panów w jednym zdaniu - gdyby zamienić ich historie... :))

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...