piątek, 31 października 2014

4 typy książek na Halloween


4 typy książek na Halloween

W zeszłym roku pisałam o moich planach na Halloween, które w pełni zrealizowałam. Tym razem przedstawiam Wam coś nieco innego :) 


niedziela, 12 października 2014

"Zostań, jeśli kochasz" Gayle Forman

"Zostań, jeśli kochasz" Gayle FormanWyobraź sobie koncert wiolonczelowy. Zaczyna się pięknie, choć nieco banalnie ­­­- Cztery Pory Roku Vivaldiego. Kolejne utwory są trochę bardziej ambitne i nie jesteś już w stanie ich rozpoznać. To dobrze, im mniej znajomych elementów tym łatwiej wczuć się w muzykę bez uprzedzeń. Nieco nostalgiczne piosenki przeciągają się, każda trwa jakby kilka sekund za długo i nagle... trach. Fałszywa nuta, potem kolejna i jeszcze jedna. Wreszcie instrument zupełnie się buntuje, pod wpływem nieumiejętnego artysty wydaje z siebie przenikliwy pisk. Koniec koncertu. Żałujesz, że zostałeś do końca.
 

niedziela, 5 października 2014

*PRZEDPREMIEROWO* "Landline" Rainbow Rowell*PRZEDPREMIEROWO*
"Landline" Rainbow Rowell

 

18081809 

Autor: Rainbow Rowell


Tytuł: "Landline"


Wydawnictwo: Orion


Ilość stron: 310Jeden telefon i dwoje zakochanych ludzi. A właściwie... troje?

Georgie McCool od dłuższego czasu widzi, że w jej małżeństwie coś się psuje. Owszem, kocha męża, a to uczucie zdecydowanie jest odwzajemniane, ale... czy to wystarczy? Poważny związek wymaga dużo pracy, poświęceń, a przede wszystkim zaufania. Jego zdobycie obkupione jest długimi i żmudnymi próbami czasu oraz nieustannymi, szczerymi rozmowami. Kiedy główna bohaterka zostaje sama w rodzinnym domu, odkrywa, że stary telefon jest w jakiś sposób zaczarowany. Dzwoniąc do męża, zauważa, że rozmawia z Nealem kilkadziesiąt lat młodszym! Taka podróż w czasie daje jej drugą szansę na miłość albo... na podjęcie innej decyzji. Co zrobi?

środa, 1 października 2014

Podsumowanie września

Podsumowanie września

 

Wrzesień to ciężki miesiąc dla każdego ucznia. Nowa szkoły to dużo stresu, początek liceum zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych, ale mimo wszystko jestem bardzo zadowolona. Na palcach jednej ręki mogę policzyć weekendy spędzone w domu, a co dopiero z książką w ręku, ale wracam do formy.

Kto czyta mojego bloga od dłuższego czasu wie, że generalnie czytam dużo. A nawet bardzo dużo. A jednak, w tym miesiącu przeczytałam tylko 3?! książki, więc nie będę się rozwodzić nad liczbami. Nie napisałam też ani 1 recenzji... Wstyd, wstyd. W teorii przeczytałam trochę więcej, bo dziś dokończyłam dwie książki, ale... to już październik.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...