niedziela, 28 września 2014

Tydzień Zakazanych Książek! Co czytam?

Niektórzy z Was na pewno o nim słyszeli, inni nie wiedzą, że coś takiego istnieje. O czym mowa? Tak, o  
Tygodniu Zakazanych Książek (21.09.2014-27.09.2014).

naszepiaseczno.pl

Jakim cudem w XXI wieku istnieje takie zjawisko? To proste. Niektóre tytuły uznaje się za nieodpowiednie (głównie dla młodszych czytelników/młodzieży) i usuwane ze szkół czy bibliotek. Zarzuty stawiane są głównie książkom pokazującym prawdziwe oblicze rzeczywistości, w tym seks i przemoc.

niedziela, 21 września 2014

10 najważniejszych książek

10 najważniejszych książek

 

 

Jeżeli macie facebooka, z pewnością widzieliście już łańcuszek od dłuższego czasu krążący po profilach książkoholików oraz osób, które tylko okazyjnie sięgają po dłuższe teksty. Należę do tych pierwszych, tak jak część moich znajomych, więc kwestią czasu było zrobienie tego tagu. Za pretekst i silną motywację dziękuję Uli, która zaprosiła mnie do zabawy. Dużą część książek, które wymienię, przeczytałam w dzieciństwie, część to moje ulubione książki 2013 roku.

środa, 17 września 2014

Lumpeks vs Louis Vuitton


Lumpeks vs Louis Vuitton

 

 

Najnowszy numer magazynu English Matters wraz z dodatkiem Fashion, poruszył temat, który bardzo często pojawia się w mediach - chodzi o modę, a co za tym idzie wybór sklepów: sieciówki, projektanci czy może second-handy?  
 
Polecam zajrzeć do postu: Jak czytać po angielsku, opisałam tam dokładniej magazyny, to gdzie i w jakiej cenie można je dostać.

piątek, 12 września 2014

Stosik targowy #11

Stosik targowy #11 Chociaż nie tak dawno publikowałam zbiorczy stosik, wcale nie tak mały, dziś dzielę się kolejną porcją nabytków. Są to głównie pozycje kupione w Gdyni, ale znajdzie się tam owoc nowo nawiązanej współpracy z grupą Helion i konkursowe zdobycze.


W Gdyni organizowany był Nadmorski Plener Czytelniczy - coś w rodzaju targów, marna namiastka tego na co może liczyć Trójmiasto Oj, nie obyło się bez zakupów, tym bardziej, że książki były w bardzo atrakcyjnych cenach. 


sobota, 6 września 2014

Podsumowanie sierpnia

Podsumowanie sierpnia

 

W sierpniu nie czytałam zbyt wiele, bo choć liczba książek nie jest niska, to objętościowo jest już gorzej. Wszystko przez to, że w końcu zaczęłam przygodę z mangami i powieściami graficznymi, co chciałam zrobić już od jakiegoś czasu :)  

Dwa tygodnie spędziłam za granicą, gdzie nie miałam zbyt wiele czasu na czytanie, chociaż udało mi się zapoznać z dwiema dość sporymi anglojęzycznymi pozycjami. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...