środa, 30 lipca 2014

"Rejestr złoczyńców" Magda Durda

"Rejestr złoczyńców" Magda Durda

 

Autor: Magda Durda

Tytuł: "Rejestr złoczyńców"

Wydawnictwo: Oficynka

Ilość stron: 304

"Bacz swego powołania Czyś możny pan, czy rzezimieszek plugawy, jednaka ci droga ku śmierci. Lecz najważniejsze, co na swej drodze czynisz, przeto bacz swego powołania, a pracuj do zdechu. Nie ubolewaj, jeśli nie dany ci piękny żywot rycerski i rycerska chwała, która przez bardów opiewana i kronikarzy spisywana. Na pragnących sławy poczciwych złodziejaszków czeka „Rejestr złoczyńców”, w którym wielkie ich dokonania zostaną po wsze wieki upamiętnione.

Wejrzyj i sprawdź, jakie sowizdrzalskie koncepta złoczyńcy miewali, by z odwagą i humorem zmierzać ku swojemu przeznaczeniu. 

poniedziałek, 28 lipca 2014

"Surogat" Witold Tauman

"Surogat" Witold Tauman

 

Autor: Witold Tauman

 

 

Tytuł: "Surogat"Wydawnictwo: OficynkaIlość stron: 141


Czy wiecie co oznacza słowo surogat? Odrzućcie początkowe skojarzenia z żeńską wersją tego wyrazu, nie ma to wiele wspólnego z kobietami rodzącymi dzieci innym parom. Słownik języka polskiego mówi, że jest to "coś zastępującego jakąś rzecz, jakiś proces, stan itp., ale niedorównujące temu". Jak ma się to do powieści? Tego już zdradzić nie mogę.

sobota, 26 lipca 2014

*Przedpremierowo* "Przegląd Końca Świata: Blackout" Mira Grant


*Przedpremierowo*
"Przegląd Końca Świata: Blackout"
Mira Grant

 

Autor: Mira Grant


Tytuł: "Przegląd Końca Świata: Blackout"


Wydawnictwo: SQN


Ilość stron: 512Nastąpił Blackout. To już koniec. Powstańcie, póki możecie.

Zanim powstaniecie do przeczytania tej recenzji, ostrzegam, że w pierwszym akapicie pojawiają się spojlery. Spore, prawie tak duże jak ego Shauna.

Blackout to już ostatnia książka z cyklu Przegląd Końca Świata, żegnająca nas z genialnie wykreowanym światem i intrygującymi postaciami. Deadline zostawił czytelników z milionem pytań, jednym zadawanym częściej niż jakiekolwiek inne - Co się stało z Gorgem, po tym jak obudziła się w nieznanym miejscu, chociaż jeszcze nie tak dawno temu dostała kulkę od własnego brata? Sama byłam tego bardzo ciekawa, bo rozpatrywałam kilka możliwych scenariuszy, ale w życiu nie wpadłabym na to, co zaserwowała nam Grant. I bardzo dobrze! Element zaskoczenia, który często i gęsto wykorzystuje autorka w Blackoucie - tak samo jak w poprzednich tomach - sprawia, że podczas lektury nie można się nudzić.

środa, 23 lipca 2014

Czy IQ mierzy inteligencję, po ci czekolada u tatuażysty?

Czy IQ mierzy inteligencję, 

po ci czekolada u tatuażysty?


English Matters nr 47
Najnowszy numer lipiec/sierpień 2014
Polecam zajrzeć do postu: Jak czytać po angielsku, opisałam tam dokładniej magazyny, to gdzie i w jakiej cenie można je dostać.

This & That
We wstępie poznamy wiele zwrotów i słówek związanych z matematyką - coś co planowałam zrobić od dawna, ale nigdy nie chciało mi się wyszukiwać tych informacji. Oprócz tego lista śmiesznie brzmiących produktów i inspirujące cytaty.

niedziela, 20 lipca 2014

*PRZEDPREMIEROWO* "Miasto Niebiańskiego Ognia" Cassandra Clare


*PRZEDPREMIEROWO*

 "Miasto Niebiańskiego Ognia" Cassandra Clare

 


 

Autor:  Cassandra ClareTytuł: "Miasto Niebiańskiego Ognia"Wydawnictwo: McElderryIlość stron: 725


Miasto Niebiańskiego Ognia to finałowy tom serii Dary Anioła, którą pokochało wiele czytelników na całym świecie, w tym ja. Cassandra Clare jest jedną z niewielu autorek wiedzących jak rozkochać w sobie - a właściwie w swoich książkach - miliony. Dzięki temu, na szóstą część Darów Anioła czekałam z wielkim zniecierpliwieniem, a kiedy już wyszła, od razu zapragnęłam mieć ją na półce. Szybko uległam tej pokusie i zza wielkiej wody dotarł do mnie ogromny i piękny egzemplarz, aż błagający bym zabrała się za jego czytanie.

piątek, 18 lipca 2014

Stosik konkursowo-zbiorczy #10

Stosik konkursowo-zbiorczy #10Zapraszam na dość spory stosik, który uzbierał się w ciągu ostatnich 2,5 miesięcy :) Z pewnością zapomniałam o niektórych książkach, ale postarałam się umieścić tu wszystkie, o których pamiętałam, posiłkowałam się też poprzednimi stosikami. 

Jest to dość duże stosisko, więc oprócz pokazania całości, podzieliłam je na zdobycze konkursowe, recenzenckie, zakupy własne, prezenty, książki angielskie :)

środa, 16 lipca 2014

"Piękny Dzień" Elin Hilderbrand

"Piękny Dzień" Elin Hilderbrand 


 

Autor: Elin HilderbrandTytuł: "Piękny Dzień" Wydawnictwo: Między Słowami 

 


Ilość stron: 464


Słoneczna plaża, piękna wyspa i szumiące morze. Ta romantyczna sceneria idealnie nadaje się na przeżycie takiego ważnego i pięknego dnia, jakim jest ślub. Już jako małe dziewczynki, większość kobiet fantazjuje o ślicznej białej sukni, idealnych obrączkach, weselu, na którym wszyscy dobrze się bawią, no i oczywiście o księciu na białym koniu, który razem z ukochaną stanie na ślubnym kobiercu. To data, która na długie lata pozostanie w pamięci nowożeńców oraz innych osób zaangażowanych w tę ceremonię, czasem nie mniej niż państwo młodzi. W przypadku Jenny, cała sprawa organizacji ślubu, wesela oraz wszystkich innych związanych z tym spraw, została załatwiona dawno temu, na długo przed poznaniem tego jedynego. Jej umierająca matka, Beth, prowadziła bowiem skrupulatne notatki, w których zadbała o wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły. Zeszyt z jej uwagami stał się dla dziewczyny Biblią i nie ośmieliłaby się sprzeciwić zmarłej matce w żadnej, nawet najbardziej błahej sprawie.

poniedziałek, 14 lipca 2014

"Skok na głęboką wodę" ks. Paweł Fiącek + LiteraTura II Strzelin 2014


"Skok na głęboką wodę"
ks. Paweł Fiącek

 

 

Autor: ks. Paweł Fiącek

 


Tytuł: "Skok na głęboką wodę"Wydawnictwo: Salwator

 


Ilość stron: 298
Czy kiedykolwiek interesowaliście się wolontariatem? Większość spotka się z nim w szkole średniej, a czasem nawet podstawowej, gdzie zachęceni przez nauczycieli wizją punktów przydatnych do dostania się do wymarzonej szkoły z radością zapisują się na odpowiednią listę, oczekując łatwego i przyjemnego zajęcia, w które raczej nie planują się angażować bardziej niż to konieczne. 

Jeśli poprosiłabym o wymienienie cech dobrego człowieka, prędzej czy później na liście znalazłoby sie hasło "pomocny". Bez wątpienia czyni to każdą osobę lepszą i wydaje się większa w oczach innych. Jak jednak sprawić, by i nas można byłoby nazwać kimś pomocnym? Z odpowiedzią na to pytanie spieszą autorzy książki "Skok na głęboką wodę", która dokładnie opisuje ideę wolontariatu i wszystkiego co z nim związane, skupiając się w szczególności na misjach w krajach potrzebujących.

piątek, 11 lipca 2014

*PRZEDPREMIEROWO* "Jedyna" Kiera Cass


*PRZEDPREMIEROWO*
"Jedyna" Kiera CassAutor: Kiera CassTytuł: "Jedyna" Wydawnictwo: JaguarIlość stron: 323
Jedyna to już ostatnia część trylogii Selekcja, wyjaśniająca wszystko co do wyjaśnienia zostało, a przede wszystkim - ujawniająca wybranka serca Americi oraz wzajemność jej uczuć. W pałacu zostały już tylko cztery dziewczyny - Kriss, Celeste, Elise i oczywiście główna bohaterka, Ami. Wszystkie mają swoje powody do walki o koronę, jedne szlachetniejsze, inne ukryte pod pozorami próżności i miłości. Sekrety, których nagromadziło się w pałacu zadziwiająco wiele, będą musiały w końcu wyjść na jaw.

wtorek, 8 lipca 2014

"Sprawność. Siła. Witalność. Jak CrossFit zmienił moje życie" T.J. Murphy

"Sprawność. Siła. Witalność. Jak CrossFit zmienił moje życie"

T.J. Murphy


 

Autor: T.J. Murphy

 

Tytuł: "Sprawność. Siła. Witalność. Jak CrossFit zmienił moje życie"

 

Wydawnictwo: SQN

 

Ilość stron: 240Czy słyszeliście kiedyś o CrossFicie? Ten sport zyskuje coraz to większe grono fanów, jego urokowi uległam również i ja. To coś zupełnie nowego i niepodobnego ani do żadnej konkretnej dyscypliny, ani do zwykłych treningów na siłowni. CrossFit angażuje wszystkie grupy mięśniowe, można go wykonywać nawet w nieciekawych warunkach, - co jest jedną z jego wielu zalet - a zacząć mogą praktycznie wszyscy, choć w wielu klubach wymagana jest dobra sprawność ogólna, ze wzgląd na bardzo wysoką intensywność ćwiczeń oraz specyfikę ćwiczeń. 

piątek, 4 lipca 2014

"Wszechświaty. Pamięć" Leonardo Patrignani

"Wszechświaty. Pamięć"
Leonardo Patrignani  

 

Autor: Leonardo Patrignani


Tytuł: "Wszechświaty. Pamięć"


Wydawnictwo: Dreams


Ilość stron: 256"Może ludzie musieli pominąć milczeniem przeszłość, aby zaakceptować teraźniejszość."

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak wyglądałoby twoje życie jeśli zrobiłbyś coś inaczej? Co jeśli wyciągnąłbyś dłoń do koleżanki, z którą strasznie się pokłóciłeś i spróbowałbyś naprawić waszą relację? Czy jeśli poszedłbyś na inne studia lub wyprowadził się z rodzinnego miasta twoje życie wyglądałoby inaczej? Na pewno tak, ale skąd wiadomo czy zmieniłoby się na gorsze czy lepsze? A może wszystkie twoje wybory i wszystkie zdarzenia, na które nie miałeś najmniejszego wpływu nie miały znaczenia? Według teorii wszechświatów tak naprawdę istniejesz w kilku alternatywnych rzeczywistościach, gdzie historia potoczyła się zupełnie inaczej. Sztuką jest zdać sobie z tego sprawę i nauczyć się podróżować pomiędzy nimi.

środa, 2 lipca 2014

Podsumowanie czerwca


Podsumowanie czerwca
 
źródło: http://pinkheartsandsparkledreams.tumblr.com/
Przeczytałam 13 książek - co daje 44% mojego celu (150),
  o łącznej długości 3447 stron (ok. 115 stron dziennie).

Czerwiec był miesiącem dość intensywnym - koniec gimnazjum, wyniki testów, wybieranie liceum. To wszystko trochę dało mi się we znaki, ale mimo wszystko nie porzuciłam nawyku czytania. Wolne lekcje podczas ostatnich tygodni w szkole również pomogły :) 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...