piątek, 30 maja 2014

Książkowy Słoik - Sposób na nieprzeczytane książki

Książkowy Słoik - Sposób na nieprzeczytane książki Czy na Waszych półkach zalegają stosy książek, które kupiliście dawno temu, ale nie możecie zebrać się do ich przeczytania?  Mam rozwiązanie! Miałam o tym pisać już prawie... rok temu, ale nigdy nie mogłam się zebrać. Zdjęcia leżały w folderze i w końcu nadszedł ten moment.

Sama często łapię się na tym, że książka kupiona kilka lat temu gapi się na mnie z regału z wyrzutem, a mnie zawsze nie po drodze do sięgnięcia po nią. Jednak znalazłam rozwiązanie tego problemu, które z pewnością pomoże wielu z Was :)

środa, 28 maja 2014

"Czarodziej ze Świata Czarownic" Andre Norton"Czarodziej ze Świata Czarownic" Andre NortonAutor: Andre Norton


Tytuł: "Czarodziejem ze Świata Czarownic"


Wydawnictwo: Nasza Księgarnia


Ilość stron: 320


Ocena: 5/10


Jako dziecko rzadko czytałam powieści typowo fantastyczne. Owszem, poznałam cudowny świat "Opowieści z Narnii" czy klasyczne baśnie, ale to wszystko. Tak, nawet Harrego Pottera nadrabiam dopiero teraz. Ze smutkiem muszę przyznać, że wiele mnie ominęło, bo nawet jeśli teraz zapoznaję się z dziecięcymi klasykami, nie mają one już w sobie takiej magii. Mimo wszystko, dobra opowieść, jak wyżej wymieniony Potter, potrafi obronić się niezależnie od wieku odbiorcy, ale jego wyobraźni. Z tego powodu zapoznałam się z "Czarodziejem ze Świata Czarownic", czwartą już częścią cyklu Estcarp, która po raz pierwszy została wydana w 1965, ale pomimo swojego wieku doczekała się wznowienia. Sama nawet nie zorientowałabym się, że nie jest współczesnym tytułem, gdyby nie zdradzająca wszystko data.

środa, 21 maja 2014

Książki za darmo w Legimi, co wybrać?

Książki za darmo w Legimi, co wybrać?

 Jakiegoś czas temu portal Legimi ogłosił Drzwi Otwarte, podczas których mamy dostęp do 7-dniowego abonamentu, warunkiem jest darmowa rejestracja na portalu. Wcześniej jeśli chcieliśmy skorzystać z tygodniowego okresu próbnego, musieliśmy podawać numer karty, w tym przypadku nie jest to potrzebne. Promocja trwa do 27.05, więc to już ostatni dzwonek, by w pełni skorzystać z tej usługi. Czytać możemy na wszystkich urządzeniach z pobraną darmową aplikacją Legimi (Android,  iStore, Windows Phone, komputer).


Na portalu dostępne jest wiele różnych książek, a jeśli nie chcecie tracić czasu na przeszukiwanie półek, mogę polecić kilka pozycji. Pamiętajcie, że nie wszystkie książki dostępne na Legimi biorą udział w tej promocji.

niedziela, 18 maja 2014

"Coaching na Wyspach Szczęśliwych" Maciej Bennewicz


"Coaching na Wyspach Szczęśliwych" Maciej Bennewicz

 

Autor: Maciej Bennewicz

 

Tytuł:"Coaching na Wyspach Szczęśliwych"

 

Wydawnictwo: Helion


Ilość stron: 416


Ocena: 7/10

 

Kiedy zapytacie człowieka o to jaki chce w życiu być, z pewnością prędzej czy później powie "szczęśliwy". Wiele osób biernie czeka na osiągnięcie tego stanu, nie zdając sobie sprawy, że nic nie przychodzi samo, ale trzeba na to zapracować. Tutaj jednak zaczynają się problemy. Ale co ja mam robić, żeby być szczęśliwym człowiekiem? Z odpowiedzią przychodzi Maciej Bennewicz w jego książce "Coaching na Wyspach Szczęśliwych", kolejnej publikacji na temat tak często w dzisiejszych czasach poruszany. 

Maciej Bennewicz to menedżer, trener, a przede wszystkim coach. Oprócz tego dyrektor programowy Norman Benett Academy, organizacji kształcącej zawodowych trenerów i coachów. Prowadzi też aktywny kanał na youtubie z wieloma filmikami z podróży oraz bloga, gdzie można dowiedzieć się więcej o jego życiu, a także znaleźć listę wszystkich książek, jakie napisał.

piątek, 9 maja 2014

*Przedpremierowo* 'From where I stand' Tabitha Suzuma


*Przedpremierowo*
'From where I stand' Tabitha Suzuma

 

Autor: Tabitha Suzuma

 

Tytuł: From where I stand

 

Wydawnictwo: Bodley Head 

 

Ilość stron: 256

 

Ocena: 7/10


Raven to chłopak z problemami. Śmierć matki, pobyt w domu dziecka, przeniesienie do rodziny zastępczej i dwójka znęcających się nad nim uczniów to bardzo dużo dla młodej osoby, która powinna poznawać życie i bawić się. Główny bohater ma jednak inne zmartwienia i plany. Planuje on bowiem, znaleźć mordercę jego mamy, bo zabójca powinien odpowiedzieć za to, co zrobił. Pomaga mu w tym koleżanka z klasy, która zadziwiająco szybko łapie kontakt z Ravenem. Mają podobny światopogląd i oboje nie patrzą na świat przez różowe okulary.

niedziela, 4 maja 2014

"Singielka/seniorka (niepotrzebne skreślić)" Barbara Rose Brooker


"Singielka/seniorka (niepotrzebne skreślić)


Autor:

Tytuł: Singielka/seniorka (niepotrzebne skreślić)

 

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

 

Ilość stron: 228

 

Ocena: 6/10Ile macie lat? Prawdopodobnie trochę mniej niż główna bohaterka książki. Wyobraźcie sobie jednak, że dożyliście sześćdziesiątki, więc w teorii popracujecie jeszcze trochę i macie szansę na odpoczynek. Czym chcecie się zajmować? Oddacie się pasjom, na które wcześniej nie było czasu, energii czy pieniędzy i zaczniecie się rozwijać? Może nawet napiszecie książkę, namalujecie arcydzieło na miarę Picasso lub oddacie się błogiemu lenistwu, bez zastanawiania się nad tym jak najlepiej wykorzystać dojrzałe lata. Dla ilu z was jednym z największych zmartwień będzie znalezienie idealnego partnera, który będzie czuły, pomocny, wyrozumiały i... poradzi sobie bez viagry lub przynajmniej zaoferuje gorący seks? Lekkie zaskoczenie? Ja też nie myślałam, że życie kobiet przesiadujących na ławeczkach i obserwujących świat z bezpiecznej odległości swojego kuchennego okna skupia się wokół rzeczy wymienionych w książce, ale może to tylko różnice kulturowe.

sobota, 3 maja 2014

Podsumowanie kwietnia

Podsumowanie kwietnia

źródło: www.favoredbyyodit.com

Przeczytałam 6 książek - co daje 27% mojego celu (150),
  o łącznej długości 1764 stron (ok. 59 strony dziennie). 
Miesiąc był naprawdę ciężki - bierzmowanie, testy gimnazjalne, dużo rzeczy się na siebie nałożyło. Udało mi się znaleźć trochę czasu na czytanie, ale mogłoby go być dużo więcej Nie mówiąc już o tym że na blogu pojawiły się... 3 notki, wstyd.

czwartek, 1 maja 2014

"Z jednej gliny" Liliana Fabisińska"Z jednej gliny" Liliana Fabisińska


Autor: Liliana Fabisińska

 


Tytuł: Z jednej glinyWydawnictwo: Nasza KsięgarniaIlość stron: 336Ocena: 7/10Przyjaźń - kto z nas o niej nie marzy? Każdy pragnie w swoim życiu kogoś, na kim zawsze może polegać, z kim można zarówno śmiać się, jak i płakać. Z taką osobą u boku wszystkie problemy wydają się mniejsze i łatwiejsze do pokonania. W końcu co cztery głowy to nie jedna! Szczęście też lepiej smakuje, kiedy możemy się nim podzielić z innymi. Rzeczy pozornie nieciekawe zamieniają się w historie warte wysłuchania. Prawdziwy przyjaciel zawsze ma dla nas czas, a osiąganie kolejnych celów wspólnymi siłami jest dużo przyjemniejsze niż samotna walka. O tym właśnie jest ta książka. To ciepła opowieść o rzeczy w życiu najważniejszej, czyli przyjaźni.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...