wtorek, 8 lipca 2014

"Sprawność. Siła. Witalność. Jak CrossFit zmienił moje życie" T.J. Murphy

"Sprawność. Siła. Witalność. Jak CrossFit zmienił moje życie"

T.J. Murphy


 

Autor: T.J. Murphy

 

Tytuł: "Sprawność. Siła. Witalność. Jak CrossFit zmienił moje życie"

 

Wydawnictwo: SQN

 

Ilość stron: 240Czy słyszeliście kiedyś o CrossFicie? Ten sport zyskuje coraz to większe grono fanów, jego urokowi uległam również i ja. To coś zupełnie nowego i niepodobnego ani do żadnej konkretnej dyscypliny, ani do zwykłych treningów na siłowni. CrossFit angażuje wszystkie grupy mięśniowe, można go wykonywać nawet w nieciekawych warunkach, - co jest jedną z jego wielu zalet - a zacząć mogą praktycznie wszyscy, choć w wielu klubach wymagana jest dobra sprawność ogólna, ze wzgląd na bardzo wysoką intensywność ćwiczeń oraz specyfikę ćwiczeń. 

T.J. Murphy to były biegacz, który jak wielu innych, nabawił się problemów z kolanem, umożliwiając sobie szansę na dalsze aktywne życie. Tak przynajmniej myślał przez odwiedzeniem jednego z klubów CrossFit, gdzie specjalista przedstawił mu jego możliwości oraz ułożył autorowi odpowiedni plan rehabilitacji, pozwalający na wrócenie do dawnej formy, a nawet ogromne ulepszenie jej. CrossFit był dla Murphiego rozwiązaniem oraz jedyną nadzieją, uratował go przed życiem przęcietnego Amerykanina, siedzącego przed telewizorem z chipsami i colą w ręku. 

Co takiego ma w sobie CrossFit, dlaczego ludzie tak chętnie zapisują się na zajęcia i wykonują mordercze treningi? Odpowiedź kryje się już w pytaniu, ale więcej na ten temat można przeczytać w książce "Sprawność. Siła. Witalność. Jak CrossFit zmienił moje życie"  T.J.Murphiego. Nawet jeśli pierwszy raz słyszycie o tego rodzaju ćwiczeniach, już kilka pierwszych stron tej pozycji jest w stanie zachęcić czytelnika do poszukania najbliższego klubu oferującego zajęcia i zapisania się na nie.
Nie jest to jednak tylko pozycja dla tych, którzy dopiero chcą zacząć uprawiać CrossFit, moim zdaniem dużo bardziej przyda się tym już zaangażowanym w ten sport, którym wiedza przedstawiona w książce Murhpiego może znacząco pomóc. Dzięki tej pozycji zweryfikujemy naszego trenera i sprawdzimy czy wybraliśmy odpowiednie miejsce do treningów. Wskazówki autora z pewnością pomogą w zorientowaniu się czy dany klub oferuje prawdziwe treningi CrossFitu czy tylko nazywa tak zajęcia bardziej przypominające aerobik na gimnazjalnym wuefie.

Jeśli będziemy już pewni podstaw, dalsza część książki przygotuje nas na dużo więcej. Na pokonywanie granic własnego ciała i umysłu, na wycieńczające treningi, podczas których albo dajemy z siebie wszystko albo nawet nie zaczynamy. Wplecione w tę pozycje historie innych ludzi bardzo motywują oraz pokazują, że każdy komu naprawdę zależy znajdzie rozwiązanie, a inni zobaczą tylko wymówki. Dodatkowo, dokładne opisy poszczególnych ćwiczeń ze zdjęciami dają wyraźny obraz wspomnianych przez autora podczas różnych okazji ćwiczeń, prezentując poprawną technikę ich wykonania.

Polecam pozycję "Sprawność. Siła. Witalność. Jak CrossFit zmienił moje życie" zarówno osobom, które nigdy wcześniej nie słyszały o CrossFicie, jak i tym, którzy siedzą w tym sporcie już jakiś czas, ale nie są przekonani czy robią to dobrze oraz sportowcom ciekawym doświadczeń innych i swego rodzaju ekspertyzy w tym temacie. Jestem pewna, że ta książka zmotywuje wielu do ruszenia się z kanapy i podjęcia aktywności fizycznej, nawet jeśli nie wybiorą opisywanego przez autora CrossFitu. 

Ocena: 7/10

 

Za ezgemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu SQN.

4 komentarze:

 1. Niestety nie moja tematyka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Heeeej!! Fajna recenzja. Nominowałam cię do Liebster Blog Award. Zapraszam! :) http://wyznania-czytelniczki.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Preferuję jednak inne sporty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O!! Crosfit to moje zycie, wiec ciesze sie, ze sa o tym ksiazki. Na pewno kupie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...