piątek, 20 grudnia 2013

ŚzK#3 Gadżety dla książkoholikaŚwięta z Książką #3

Gadżety dla książkoholika


Wiem, że święta tuż, tuż i ciężko będzie kupić, którykolwiek z pokazanych prezentów, zawsze warto mieć taką listę w zanadrzu. Może zbliżają się Wasze urodziny albo inne święto. Może chcecie sprawić przyjemność molowi książkowemu. Często ciężko jest trafić z książkami - bo jak to bywa z nałogowymi czytelnikami - mogą posiadać już tę pozycję lub w ogóle ich nie interesuje. Oto sposoby, które nie zawiodą. Sama bardzo chciałabym dostać te rzeczy, część otrzymałam, za co jestem bardzo wdzięczna! :)

piątek, 13 grudnia 2013

ŚzK#2 Gdzie znaleźć tanie i darmowe książki?ŚWIĘTA Z KSIĄŻKĄ#2
Gdzie znaleźć tanie i darmowe książki? 

W pierwszej części pisałam o tym co chciałabym dostać na gwiazdkę, ale jak zdobyć fundusze na te książki i płyty? :) Jak wiecie, jestem łowczynią promocji, co potwierdza Stosik wszystko za 10 zł.
W związku ze zbliżającymi się świętami, niektórzy z Was mogą szukać tańszych prezentów książkowych. Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, by kupić zarówno najnowsze jak i klasyczne tytuły. Można zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy, a książki do najtańszych artykułów nie należą - niestety.


niedziela, 8 grudnia 2013

Andrzej Garlicki "Siedem mitów Drugiej Rzeczypospolitej" + świąteczna akcja


Andrzej Garlicki "Siedem mitów Drugiej Rzeczypospolitej"

Autor: Andrzej Garlicki
Tytuł:
"Siedem mitów Drugiej Rzeczypospolitej"
Wydawnictwo: Czytelnik
Ilość stron: 256
Ocena: - 

 

Andrzej Garlicki to znany historyk, który niedawno odszedł z tego świata. Całe naukowe życie był związany w Wydziałem Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, a zainteresowania badawcze skupił na dziejach dwudziestolecia międzywojennego oraz życiu i działalności Piłsudskiego. Napisał kilka książek o tej tematyce, między innymi: "U źródeł obozu belwederskiego, "Przewrót Majowy" oraz "Od Brześcia do maja". Przyznał się do bycia tajnym pracownikiem Służb Bezpieczeństwa.
Większość kojarzy nazwisko tego pana z obszernej autobiografii Józefa Piłsudskiego. Był też on publicystą tygodników "Kultura" i "Polityka". Jeśli chcecie, można obwiniać go również za część podręczników do historii lub dziękować za formę w jakiej są one napisane. 

piątek, 6 grudnia 2013

NJO#3 Jak czytać w języku angielskim?Nauka języków obcych #3

Jak czytać w języku angielskim?


W poprzednim poście pisałam o tym jak zamawiać książki z Amazona. Wiem, że niektórzy nie mają kart kredytowych albo z innych powodów kupowanie tam jest dla nich niedostępne. Tym osobom - i nie tylko - polecam magazyny English Matters z wydawnictwa Colorful Media, które specjalizuje się w czasopismach językowych. W ich ofercie znajdziemy języki takie jak: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski oraz już za niecałe dwa tygodnie włoski. Każdy znajdzie więc coś dla siebie. W ich kiosku można kupić wszystkie numery i prenumeratę. 


niedziela, 1 grudnia 2013

Podsumowanie listopada oraz plany na grudzień

Podsumowanie listopada

Przeczytałam 7 książek - co daje 117% mojego celu (100) ,

  o łącznej długości 2820 stron (94 stron dziennie).  

Zaskoczenie miesiąca: 

non-fiction
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...