piątek, 29 listopada 2013

"MISSja Survival" Libba Bray

"MISSja Survival" Libba Bray

 

Autor: Libba Bray


Tytuł: "MISSja Survival"


Wydawnictwo: Dolnośląskie


Ilość stron: 448


Ocena: 8/10


Samolot kierujący się na tropikalną wyspę, gdzie pod czujnym okiem organizatorów miały przygotowywać się do konkursu piękności dziewczyny reprezentujące każdy ze stanów, rozbija się. Czego można spodziewać się po grupie bohaterek, których jedynym zadaniem do tej pory było uśmiechanie się i machanie? Wbrew pozorom, wiele. Nie każdy jest tym na kogo wygląda, o czym przekonali się czytelnicy książki Libby.

Autorkę znałam już z "Wróżbiarzy", którzy wywarli na mnie bardzo pozytywne wrażenie, a jej seria "Magiczny Krąg" zajmowała wysokie miejsce na mojej liście do przeczytania. Fabuła niesamowicie mnie zaintrygowała, dodatkowo byłam przekonana, że pisarka poradzi sobie z tematem. Oczekując lekkiej i przyjemnej opowiastki o głupiutkich modelkach... bardzo się zdziwiłam! 

"Być królową piękności to jak być żołnierzem, tylko trudniej. Żołnierze nie walczą w dziesięciocentymetrowych szpilkach!"

środa, 27 listopada 2013

"Alicja w Krainie Zombi" Gena Showalter

"Alicja w Krainie Zombi" Gena Showalter 

 

Autor: "Alicja w Krainie Zombi"


Tytuł: Gena Showalter


Wydawnictwo: Harlequin Mira


Ilość stron: 512


Ocena: 6/10

 

 

"Nie spocznie, dopóki nie odeśle każdego żywego trupa z powrotem do grobu. Na zawsze."

Alicja straciła wszystko co znała. W wypadku zginęła cała jej rodzina, ona jedna przeżyła. Kiedy okazało się, że szalony ojciec nie był znowu taki niespełna rozumu, jest już za późno. Dziewczyna, uświadamiając sobie wszystko co kiedyś mówiła tacie, kwestionująca jego zakazy stała się nagle potulna jak baranek. Czy to znaczy, że siedziała z założonymi rękami, w duchu pragnąc zemsty na krwiożerczych zombi? Nie, za sprawą wielu odkryć oraz polujących na nią kreatur dostaje możliwość odegrania się.


sobota, 23 listopada 2013

ŚzK#1 - Moja gwiazdkowa wishlista książkowo - muzyczna

ŚWIĘTA Z KSIĄŻKĄ#1

Moja gwiazdkowa wishlista książkowo - muzyczna

Ten post to wstęp do mojej gwiazdkowej serii, w której dowiecie się m.in. co można kupić innym na książkowy prezent oraz gdzie znaleźć tanie pozycje.

 Obcojęzyczne:

niedziela, 17 listopada 2013

"Dym i Lustra" Neil GaimanAutor: Neil Gaiman
Tytuł:
Dym i Lustra
Wydawnictwo:
Nowa Proza
Ilość stron:
384
Ocena:
8/10

Neil Gaiman to bardzo charakterystyczna postać. Jego książki są bardzo mroczne, dziwne i nietypowe. Osobiście nie miałam wcześniej okazji zetknąć się z jego twórczością tego pana i żałuję, że nie poznałam go wcześniej. Miałam lekkie obawy odnośnie zaczynania tej przygody od zbioru opowiadań, ale powieść wpasowała się idealnie w Halloweenowy klimat.

"Dym i lustra" to zbiór opowiadań wszelkiej maści, ułożonych chaotycznie, bez ładu i składu co tylko dodaje magii. Znajdziemy tu bardzo krótkie teksty, niezajmujące nawet jednej strony oraz kilkunasto-stronnicowe formy. Każde z osobna stanowi małe arcydzieło, choć niektóre nie powinny znaleźć się w tej książce. Te szczególnie zapadające w pamięci to dla mnie:
Prezent Ślubny - ukryty we wstępie, Fakty w sprawie zniknięcia panny Finch - przedstawiane podczas magicznej wycieczki po dziesięciu salach, Zmiany - płci, Szukając dziewczyny - wiecznie dziewiętnastoletniej Charlotte,  Załatwimy ich panu hurtowo - potrzebna nam tylko lista, przy większej ilości dajemy rabat, Poczucie obcości - spowodowane chorobą weneryczną u seksualnego abstynenta,  Szkło, śnieg i jabłka - kto jest prawdziwym czarnym bohaterem w bajce o Królewnie Śnieżce?

środa, 13 listopada 2013

NJO#2 - Jak zamawiać na Amazonie?


Nauka języków obcych #2

Jak zamawiać na Amazonie?


Czytanie w obcym języku to jedne z najlepszych, a przynajmniej najprzyjemniejszych sposobów na naukę. W kolejnym poście z serii przedstawię magazyny dostępne na polskim rynku, pomagające w nauce języków. Jak zdobyć takie książki? Ceny w Empiku przerażają, na szczęście da się temu zaradzić. Wystarczy poszukać u źródła.

Amazon.co.uk to portal (podobny do polskiego Empika, ale tańszy i bardziej rozbudowany), na którym można zamawiać książki, płyty, filmy, gry etc - ja najczęściej korzystam z tego pierwszego, czego wyniki są w tym i tym poście. Kiedy pytałam o to co powinno znaleźć się w tym instruktażowym poście, oprócz konkretnych pytań dostałam wiele próśb o ogólne opisanie takich zakupów. Wielu z was pytało o to jak dokonać zakupów w sklepie. Ten post będzie zawierał wszelkie informacje i najczęściej zadawane pytania.

niedziela, 10 listopada 2013

"Angelfall" Susan Ee

"Angelfall" Susan Ee

Autor: Susan Ee
Tytuł: Angelfall
Wydawnictwo: Filia
Ocena: 9/10
"Aniele, stróżu mój... szeptaliśmy przez setki lat. Myliliśmy się. Teraz to właśnie ONE okazały się naszym największym koszmarem."


   

 

"Angelfall" czyli jak anioły przejęły rolę diabłów.

 


środa, 6 listopada 2013

Podsumowanie października

Podsumowanie października

Przeczytałam 15 książek - 0.o! - co daje 110% mojego celu (100) ,

  o łącznej długości 4052 stron (131 stron dziennie). 

Zaskoczenia miesiąca:

Fiction
Non-fiction


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

niedziela, 3 listopada 2013

Nauka języków obcych #1 - ZanurzenieNauka języków obcych #1 - Zanurzenie


Ten post jest swego rodzaju wstępem do serii o nauce języków obcych. Co tydzień - lub częściej - będą pojawiać się posty o tematyce językowej, w tym tak długo wyczekiwany przez was o zamawianiu na Amazonie :).
W pierwszej notce mówię ogólnie o osłuchiwaniu się i poznawaniu języka, w kolejnych postach napiszę m.in o materiałach i sposobach na słówka.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...