poniedziałek, 27 maja 2013

"Kroniki Ellie" John Marsden + przeprosiny

Przepraszam, że tak długo nie było mnie na blogu. Tyle zamieszania związanego ze szkołą i poprawianiem ocen... Zabrakło mi czasu i chęci na dodawanie postów. Jednak, w ramach przeprosin, mam dla was w zanadrzu dwa stosiki i recenzje, które niedługo pojawią się na stronie :) 


Tytuł: "Kroniki Ellie"

Autor: John Masden 

Wydawnictwo: Znak
Ocena:
8/10

 

"Jeśli staniesz do walki, możesz wygrać albo przegrać.

 Jeśli nie będziesz walczyć, przegrasz na pewno."

Wydawałoby się, że po zakończeniu wojny wszystko wróci do normy. Niebezpieczeństwo zostało zażegnane, więc uspokojeni mieszkańcy starają się wrócić do dawnego trybu życia. Kiedy jednak po czterech miesiącach spokoju, na wycieczcie w górach Ellie, Homer i Gavin słyszą strzały, wspomnienia wracają ze zdwojoną siłą, a strach zakrada się do serc, wychodząc z uśpionych zakamarków umysłu.

Po powrocie do domu, widząc ciała swoich

sobota, 4 maja 2013

"Przykry początek" Lemony Snicket


Autor:
Tytuł: Przykry początek
Wydawnictwo:
Egmont
Ocena: 6/10

Daniel Handler zajmuje się głównie kryminałami. Jednakże został namówiony przez wydawcę do napisania książki dla dzieci. W wyniku tego powstała "Seria Niefortunnych Zdarzeń", która może nie jest kryminałem, ale została bardzo dobrze przyjęta na całym świecie. Daniel Handler początkowo miał napisać 4 części wspomnianej serii. Jednakże kiedy zauważono, że jest duży popyt na przygody Baudelaire'ów, postanowił napisać 13 części plus czternastą ukrytą w trzynastej książce.


„Czasem wystarczy powiedzieć głośno, że się czegoś nienawidzi, i usłyszeć, że ktoś się z nami zgadza, aby poczuć się lepiej nawet w najgorszej sytuacji.”

Rodzeństwo Baudelaire nie ma łatwo od samego początku. Zostają uderzone wiadomością bardzo przykrą, a to dopiero początek. Dzieci mają niesamowitego pecha, a kolejne wydarzenia nie wynagradzają im tego, wręcz przeciwnie, co i rusz są one wystawiane na próby odwagi i wytrzymałości psychicznej. Radzą sobie z tym całkiem nieźle, biorąc pod uwagę okolicznościw jakich się znajdują.

środa, 1 maja 2013

Podsumowanie kwietnia

Podsumowanie kwietnia

 

 Przeczytałam 10 książek co daje 49% mojego celu (100) ,

  o łącznej długości 4534 stron (152 strony dziennie).


Zaskoczenie miesiąca:

Non-fiction - "Bez mojej zgody" - Jodi Picoult

Bez mojej zgody - Jodi Picoult
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...