czwartek, 23 sierpnia 2012

"Złodziej" Megan Whalen Turner


Tytuł: Złodziej
Autor:
Wydawnictwo: Ars Machina
Ocena: 4/10

Gen, złodziej, który umie ukraść wszystko. Tak przynajmniej twierdzi. Pewnego razu zakłada się o pieczęć królewską. Udaje mu się, ale chwali się tym w tawernie i trafia do więzienia. Niespodziewanie wizytę składa mu mag. Dostaje propozycje nie do odrzucenia. Może zdobyć wolność jeśli wykradnie pewną rzecz.
Wyrusza w trudną i niebezpieczną podróż, by znaleźć coś o czym nie wie prawie nic. Towarzyszy mu wspomniany wcześniej mag, który w rzeczywistości jest raczej uczonym, żołnierz, jednocześnie opiekun dwóch młodych chłopców i ich nauczyciel. Każdy ma swoją wizję wyprawy i chce narzucić ją pozostałym. Są to zupełnie różni ludzie, dążący do tego samego celu całkowicie inaczej.Tytuł z pogranicza fantastyki, tak naprawdę jedynym warunkiem do takiej klasyfikacji powieści jest wątek rozgrywany daleko w tle, mianowicie mity, bogowie i ich ingerencja w życie ludzi na Ziemi.

Pomysł dobry, zrealizowany gorzej. Opisanie podróży kompanii zajęło autorce prawie pół książki, a gdy w końcu bohaterzy dotarli do celu przygody nie wciągały tak bardzo jak tego oczekiwałam. Jedyne co ratowało powieść to tajemnicze legendy opowiadane przez maga i głównego bohatera.

Mnie książka nudziła, ale wiem, że są osoby, których mogłaby w sobie rozkochać.

2 komentarze:

  1. Właśnie skończyłam ją czytać. A ksiażka ani nie nudziła, anie nie rozkochała.

    OdpowiedzUsuń
  2. W sumie była przeciętna... Mnie nie porwała, a wymagam od książek trochę więcej.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...