piątek, 17 sierpnia 2012

"W otchłani" Beth Revis


Tytuł: "W otchłani"
Autor:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Ocena: 8/10
"W otchłani" może czekać wszystko. Czy wyruszyłbyś w nieznane i świadomie pozwolił zamrozić się na trzy wieki? Tylko po to, by po kilku wiekach obudzić się i zasiedlić nową planetę? A co jeśli ktoś odłączyłby twoje ciało od aparatury przed czasem? Zostaniesz sam na statku, gdzie uznają cię za dziwoląga i czekał pięćdziesiąt lat na dotarcie do celu samotnie. W najlepszym wypadku, bo na "Błogosławionym" dzieją się dziwne rzeczy. Dyktatorskie rządy i zadowoleni z tego ludzie - Amy nie wydaje się to normalne i wspólnie ze Starszym, który ma później zostać Najstarszym i władać, próbuje odkryć tajemnicę misji, na którą została wysłana wraz z rodzicami śpiącymi w kontenerach.

Książka mile mnie zaskoczyła. Po okładce, na której widzimy dwie pochylone ku sobie twarze spodziewałam się kolejnego romansu, aczkolwiek osadzonego w nietypowych, kosmicznych okolicznościach. Ha! Jakież czekało mnie zaskoczenie, bardzo miłe. Relacje między Amy, a Starszym zostały zgrabnie zepchnięte na drugi plan. Udało się to znakomicie! Autorka zwróciła uwagę na mentalność ludzi w ogóle, problemy na statku, zakłamanie rządzących nie zapominając przy tym o emocjach głównych bohaterów. Dobrym rozwiązaniem było pisanie rozdziałów z perspektywy naprzemiennie Amy i Starszego.

Powieść polecam każdemu, z niecierpliwością czekam na kolejne tomy. Jednym słowem - rewelacja!

3 komentarze:

  1. Mimo, że nie znam tej autorki, to Twoja recenzja bardzo mnie zainteresowała. Książka jest z pewnością warta, by ją przeczytać. pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Pozycja warta uwagi :) Wyróżnia się bardzo na rynku romansów paranormalnych.

    OdpowiedzUsuń
  3. Hipnotyzująca okładka i ciekawy opis. Muszę tę książkę koniecznie przeczytać. ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...