niedziela, 17 czerwca 2012

"Informacjonistka" Taylor Stevens

Tytuł: Informacjonistka
Autor:

Wydawnictwo: Dom wydawniczy REBIS
Ocena: 8/10
Wszystko w książce dzieje się szybko, czasami tak szybko, że ciężko nadążyć za główną bohaterką. Sprzedaje ona informacje i musi działać sprawnie. Pewnego dnia dostaje zlecenie znalezienia córki, Emily, bogatego biznesmena. Duża kwota pieniędzy z pewnością ułatwia podjęcie decyzji - Vanessa (zwana również Essą czy Michele) wyrusza do Afryki. Niestety, towarzyszy jej Miles, choć bohaterka woli pracować sama. Jest niezależna i samowystarczalna, nie uznaje pomocy. W pracy jest całkowicie oddana sprawie, nie wdaje się w romanse ze współpracownikami. Kiedy jednak powraca do terenów dzieciństwa, wracają wspomnienia i sentymenty. 
Autorka, co mnie zdziwiło wplatała w powieść cytaty z Biblii, od razu było widać, że zna ją niemalże na pamięć. Jak można przeczytać na zakładce, urodziła się i wychowała w sekcie religijnej Dzieci Boga, z której uciekła. Jak można przypuszczać po dedykacji, nie ona jedna.
Książka trzyma w napięciu, nie pozwala nawet na chwilę nieuwagi, mózg cały czas pracuje. Zaskakujące zwroty akcji. Zakończenie sugerujące, że to jeszcze nie koniec i to prawda! Vanessa będzie nam towarzyszyła, a raczej my jej, podczas kolejnych przygód. Chętnie zapoznam się z dalszymi losami tej wyjątkowej bohaterki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...